تبلیغات

برنامه های خانه مهارت

برنامه خانه مهارت_طلائیه
برنامه های عمومی خانه مهارت طلائیه درچهار بخش تنظیم می شود:
_بخش اول نرمش:
 جهت شادابی و تخلیه انرژی که پنج دقیقه اول را شامل میشود. 
_بخش دوم بازی های هدفدار:
این بازی ها جهت افزایش مهارت های فردی و گروهی از کتاب 101 تکنیک بازی درمانی برگرفته شده است.روند بازی شامل پنج دقیقه توضیح اولیه ،ده دقیقه انجام بازی و پنج دقیقه نتیجه گیری می باشد.در این بخش تلاش می شود مهارت هایی مانند کنترل خشم،افزایش اعتماد به نفس ،افزایش تمرکز ،کلامی سازی احساسات و ... از طریق بازی به کودکان آموزش داده شود.در ضمن این بازی ها  در دوره های شش روزه در طول هفته و هر روز یک عنوان بازی انجام می گردد. 
_بخش سوم معرفی مشاغل:
برای پیشرفت ایران عزیز ،هرکس با توجه به استعداد و علاقه خود بهتر است در شغل مناسب مشغول به کار شود . بهترین زمان برای کشف استعداد و ایجاد علاقه سن کودکی است.هم چنین بهترین آزمون برای استعدادیابی در دنیا آزمون هالند می باشد که در آن با توجه به پاسخ های سوالات مطرح شده، آزمودنی ها به شش تیپ شخصیتی تقسیم می شوند که هر یک از آن ها مرتبط با گروهی از مشاغلند.به این منظورشش عنوان شغلی در طول هفته و هر روز یک عنوان شغلی از طریق نمایش ، معرفی ابزار و بازی به کودکان آموزش داده می شود.این عناوین به صورتی طراحی شده اند که در طول هفته از هر شش تیپ شخصیتی یک مورد به کودکان آموزش داده می شود.پنج دقیقه توضیح شغل ،ده دقیقه بازی مرتبط و ایفای نقش کودکان در آن شغل و پنج دقیقه پایانی نتیجه گیری می باشد.لازم به ذکر است در صورتی که هر یک از کودکان استعداد و علاقه خاصی در زمینه ای داشته باشند ،در حین ایفای نقش به آن پی برده می شود. 
_بخش چهارم بازی آزاد :
 در این بخش کودکان فرصت پانزده دقیقه ای دارند که از وسایل بازی و سرگرمی خانه طلائیه استفاده کرده و هیجانات منفی خود را تبدیل به انرژی مثبت کنند.
زمان استفاده از خانه طلائیه 60 دقیقه می باشد.
 
 
--------------------------------
 
 
نظرات (0) کلیک ها: 219

هدف خانه مهارت

اهداف خانه مهارت موسسه طلائیه
 
بازی از ضروریات زندگی کودکان است. کودکان از طریق بازی افکارشان را بازگو می کنند و به همان راحتی که بزرگسالان احساساتشان را با کلمات بیان می کنند، آنان نیز همین کار را به وسیله بازی انجام می دهند.
 
کودک در طول بازی توانایی حل مشکلات خود را پیدا می کند و به وسیله آن می تواند اعتماد به نفس و روحیه استقلا ل طلبی را در خود پرورش دهد. آنان احساساتی چون ترس، اندوه، شادی و عصبانیت خود را از طریق بازی بیان و به این ترتیب احساس امنیت و ارزشمند بودن می کنند.
 
کودک در بازی نیازهای حسی ــ حرکتی خود را برآورده می سازد و انرژی خود را تخلیه می کند که این کار باعث افزایش آرامش او می شود، در غیر این صورت اگر این انرژی امکان بروز پیدا نکند، احتمالا به اضطراب، افسردگی و پرتحرکی تبدیل می شود. در واقع بازی به اندازه تغذیه صحیح و احساس صمیمیت و امنیت برای رشد کودک مهم و ضروری است و عاملی است که به رشد تفکرات و خلاقیت های کودک کمک می کند. ویژگی های رفتاری کودکان در بازی هایشان کاملا مشخص می شود.
 
در خانه بازی طلاییه به این امر مهم در زندگی فرزندانمان در قالب :
اجرای بازی های هدف دار جهت افزایش مهارت های فردی و گروهی به صورت دوره ای  
اجرای آزمون های روانشناسی و تست هوش مانند وکسلر،ریون ،ترسیم آدمک ،نقاشی خانواده ،راتر ،استعدادیابی و ...
برگزاری اردوهای تفریحی و فرهنگی و ... پرداخته می شود.
 
نظرات (0) کلیک ها: 222
برو بالا

 .: تمام حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به موسسه فرهنگی جنات فکه بوده و نشر محتوای آن با ذکر منبع بلامانع است. © 1392 :.